Кількість
|
Вартість
|
||
|
Сабвуфер Velodyne DD 10+
Серія Digital Drive складається з чотирьох моделей, що розрізняються головним чином калібрами головок і глибиною проникнення в НЧ-область. Окремо тримається суперфлагман DD-1812 Signature Edition - двосмуговий (!), 2,5-кіловатний (6 кВт у піку!) богатир про два «голови» (18 і 12 дюймів). Кожен представник серії - універсальний сабвуфер, насичений керуючою електронікою, що дозволяє настроювати систему для роботи у конкретному приміщенні з конкретними АС; одночасно кожен є вимірювальним комплексом, до складу якого включено мікрофон; управління здійснюється з ПДУ, а як монітор використовується звичайний телевізор.
DD-10 – найменша модель серії. Її компактність через заявлені характеристики змушує повірити в торжество технічного прогресу. Щоправда, важить невеликий монолітний кубик за повною програмою. На фасаді — 250 мм драйвер з кевларовим дифузором, покритим спеціальною смолою. Потужний підвіс - з EPDM (рід синтетичного каучуку, що відрізняється високою гнучкістю). Дві 75-мм співвісні звукові котушки працюють у пуш-пульному режимі (Dual Tandem Voice Coil). Котушки занурені в поле майже 9-кг магнітної системи. Всі DD обладнані фірмовими (патент) 1250-ватними (3000 у піку) підсилювачами класу D. Цього мало – з нелінійними спотвореннями бореться система DHGS.
Усі «інтелектуальні» процеси перебувають під контролем «мозкового» центру, побудованого з урахуванням комп'ютерного чіпа від Texas Instruments. Зокрема, під його чуйним керівництвом здійснюються калібрування та налаштування цифрових фільтрів восьмисмугового параметричного еквалайзера. Останній дозволяє змінювати центральні частоти та добротність кожного смугового фільтра – виключно потужний інструмент. З мінімальним кроком та у величезному діапазоні варіюються верхні частоти зрізу ФНЧ та крутість спаду характеристики. Система здатна запам'ятати 6 повних незалежних налаштувань. На службовій панелі – цілий спектр терміналів, що включає вхід для комутації кількох сабвуферів DD та виходи для налаштування еквалайзера (у тому числі відеовихід). Через порти RS-232 можна завантажувати оновлене програмне забезпечення із офіційного сайту Velodyne. Є роз'єм для підключення зовнішнього інфрачервоного датчика. Методика налаштування прозора. При повністю (за інструкцією!) скомутованій системі сабвуфер і колонки випромінюють «закільцьований» тон з плавно мінливою частотою в смузі 20-200 Гц, що вловлюється мікрофоном у точці прослуховування. На екрані TV відображається АЧХ системи з відбитком, накладеним приміщенням. Залишається вирівняти частоту, маніпулюючи (за допомогою ПДУ) віртуальними «повзунками» еквалайзера. Але будьте готові до того, що відразу нічого не вийде – доведеться рухати сабвуфер кімнатою, змінювати параметри фільтрів. Нам довелося задіяти буквально всі можливості керування.
Відмінність результатів «сліпої» настройки традиційними засобами (зміною параметрів ФНЧ та рівня випромінювання) та прецизійної інструментальної еквалізації колосальне. Настільки філігранного узгодження трифоніка, настільки природного розвитку НЧ-потенціалу як поличної, так і басистої підлогової акустики (тестувалися чотири абсолютно різні пари) нам не вдавалося досягти ніколи. На найкритичнішому музичному матеріалі при найкритичнішому відношенні слух не виявляв жодних «швів», жодних «припухлостей», жодних «купюр». Точно прописаний басовий контент живе повнокровним життям, ні в якому разі не дискредитуючи роботу стереопари. Обіцяні специфікацією 18 Гц (-3 дБ) – об'єктивна реальність! Можна, звичайно, заперечувати кристальну чистоту інфранізких компонент, але ж працює всього 8-дюймовий поршень (10 дюймів - діаметр всієї головки)! Щодо могутності «десятки», то захист системи в наших 240 куб. м не спрацювала жодного разу; від подальших експериментів відмовилися з причин етичного характеру. Страшно подумати, що здатний DD-1812.
Можливості DD-10 переконують у перспективності сабвуферного руху взагалі, у правильності обраного американською компанією напряму, у її здатності займати тут лідируючі позиції. Поєднання чудових електроакустичних характеристик з винятковою гнучкістю налаштувань, що дозволяють адаптувати апарат до практично будь-яких умов, дає підстави для присудження Digital Drive 10 призу «Перспективна модель».
Параметри:
Частотний діапазон, Гц - 18-120 [+/-3 дБ]
Потужність підсилювача - 1250
Драйвер, мм - 254 (кевлар)
Функції та управління
Високоамплітудний вхід/вихід - Так
Лінійний вхід - Так
Лінійний вихід - Так
Межі регулювання ФНЧ, Гц - 6-48 дБ/окт. (крок - 6 дБ)/15-199 Гц (крок - 1 Гц)
Управління фазою - 0-180 (крок 15)
Фільтр високих частот (частоти зрізу, крутість) - 80 (12)
Фільтр інфразвукових частот – 6-48 дБ/окт. (крок – 6 дБ)/15-35 Гц (крок – 1 Гц)
Пристрій захисту - так
Авто вкл./вимк. - так
Тип акустичного оформлення — Закритий корпус
Виконання - Клен, вишня (шпон), чорний
Висота, мм - 306
Ширина, мм - 300
Глибина, мм - 325
Маса - 25