Чи потрібна спеціальна банкетка для піаніно?

Прийнявши рішення навчатися гри на клавішному інструменті, будь це фортепіано чи синтезатор,  вибравши собі відповідний інструмент, не треба забувати, що успішне навчання залежить не тільки від самого інструменту, але і від багатьох інших факторів, найважливішим з яких є - правильна посадка.

Сучасні банкетки і стільці для фортепіано, в більшості випадків, оснащені механізмом, який регулює висоту сидіння, що дозволяє музикантові будь-якого зростання прийняти правильне положення за клавіатурою. Деякі люди підкладають своїм дітям книги на звичайний стілець, але чи можна в цьому випадку говорити про комфорт? А між тим, комфорт має важливе значення, як для навчання, так і під час виконання творів. Ніщо не повинно відволікати або заважати музикантові зосередитися на інструменті - його положення повинно бути зручним і природнім. Саме для цього й існують спеціальні банкетки і стільчики для піаніно.

 

Спеціалізовані банкетки мають декілька інших переваг:

  • зручне місце для сидіння;
  • легкість перенесення;
  • естетичний зовнішній вигляд.

Основні різновиди банкеток?

В якості основних можна виділити 3 види:

  • Х-подібний - в місці схрещування ніжок знаходиться регулятор висоти; виготовляється такий вид, як правило, з міцної сталі, а сидіння з різних матеріалів, що забезпечують додатковий комфорт; такі моделі легко складаються і зручні для транспортування;
  • П-подібний - висота регулюється за допомогою обертаючого механізму, виготовляються такі банкетки найчастіше з дерева, виглядають красиво, а підібрати їх можна під колір інструменту або стійки;
  • з круглою підставою - має одну міцну ніжку, сидіння зазвичай обертається, а висота може регулюватися за допомогою пневматичної системи.