Як обрати гітарну педаль ефектів?

Про гітарний компресор

Гітарний компресор відносять до ефектів динамічної звукової обробки. Допомагає регулювати рівень вихідного сигналу. Якщо сигнал перевищив допустимий поріг, компресор його знижує і навпаки, якщо сигнал слабкий, то підсилює.

Більшість компресорів мають наступні параметри налаштування:

  • порогове значення - установка рівня, при зниженні якого компресор припиняє обробляти сигнали;
  • компресія - до якого рівня буде ослаблений сигнал по перевищенні допустимого значення;
  • час атаки - проміжок до початку спрацьовування компресора, який при необхідності дозволяє пропустити частину початкової фази звуку;
  • загасання - час, на який триватиме компресія після того, як рівень сигналу опуститься нижче порогового значення;
  • вихідний рівень - гучність на виході компресора.

 

Overdrive, Distortion і Fuzz - відмінності класичних гітарних педалей

Overdrive почав своє існування з експериментів з перезавантаження підсилювачів, з метою отримання оригінального звуку. Через деякий час цей ефект придбав безпечні форми, ставши виділеним каналом перевантаження. Його можна використовувати в різних примочках з гнучкими настройками параметрів. Принцип їх дії полягає в м'якому відсіканні сигналу по амплітуді. А звучання залежить від сили, з якою музикант вдаряє по струнах.

Distortion схожий за принципом робіт, проте ефект виходить жорстким. Використовуючи овердрайв, верхні частини синусоїда відсікаються, але зберігаються плавними, а дісторшн до кінця обрізає їх. Відмінна особливість - сила ударів по струнах не впливає на ефекти. Distortion - це весь набір «шумових» ефектів, які застосовують в хард-року.

Fuzz почав власну історію в результаті спроб створення перевантаження, використовуючи транзисторні підсилювачі. Через деякий час він випускається в декількох видах – як педалі і ефекти на цифрових пристроях. Принцип роботи полягає в нелінійному спотворенні форми сигналу.  При цьому відбувається втрата вихідного співвідношення частот.

Є й інші поширені гітарні педалі, наприклад, вау-вау (або "квакушки"), хорус, фейзер, вамі, ділей, а також реверберація.

Всі перераховані педалі ефектів ви знайдете в каталозі. Досвідчені менеджери нашого магазину завжди допоможуть зробити правильний вибір.