Як створити домашню студію звукозапису або як записати музику вдома?

Щодня сучасні музичні сервіси розширюються новими треками. І швидше за все, в разі наявності музичного слуху, ви часто запитували себе, як можна розміститися в подібних сервісах. Перебувати там ви дійсно можете, тільки для цього потрібно буде написати кілька композицій власного авторства. Оренда професійних студій - задоволення дороге. А у музиканта, який тільки починає свій шлях часу на створення треків йде більше.

Розглянувши різні варіанти, рано чи пізно багато любителів музики думають про створення студії звукозапису у власній оселі. Насправді процес збору такої студії не займає дуже багато часу. Якщо організувати все по розуму, це не стане великою складністю. Для спрощення та полегшення цієї процедури, потрібно робити розумний вибір, який буде спиратися на розуміння ваших бажань та цілей. Усвідомивши ці ключові точки, ви зможете якісно попрацювати навіть з самим скромним набором апаратури.

Досить зробити усвідомлений вибір, заснований на точному розумінні ваших цілей, і з мінімальною організацією процесу ви зможете професійно використовувати навіть невеликий парк обладнання. Виробництво аудіо продуктів - це захоплююче хобі, воно точно варто того, щоб їм займатися. Якщо з самого початку побудувати лаконічну структуру власної студії, то можна спокійно підходити до роботи. В наші дні аудіоапаратура на високому рівні, завдяки цифровим інноваціям. А її ціна при цьому часто цілком прийнятна.

З чого почати створення власної студії?

Підготовка починається з робочого місця. Чому це важливо? Часто така локація вибирається чисто по зовнішньому вигляду, оскільки нам потрібен в першу чергу функціонал. У маленьких приміщеннях, вибір невеликий. Але якщо знати та дотримуватися правил акустики, отримати пристойні результати можна. Наприклад, нерідкі ситуації, коли для створення композицій в домашніх умовах вибирається балкон. Мінімальних акустичних вимог він не має. Вікна сучасних будинків рідко мають звукоізоляцію. Відповідно, ви будете чути сторонні звуки.

Ваше завдання знайти локацію з найменшим рівнем зайвих шумів. Ідеальним варіантом, якщо можливості дозволяють, буде прямокутна кімната з добре ізольованим вікном або зовсім без нього. В інтернеті ви знайдете акустичні калькулятори, прорахуйте за допомогою такого ресурсу, де саме розташувати робочий стіл у кімнаті, щодо гучномовців та задньої стіни. Тоді домашня студія буде і практичною, і затишною.

Як визначити бюджет?

Вам потрібно буде визначити бюджет, який ви здатні виділити на покупку апаратури, для того щоб мати можливість самостійно записати музику вдома. Крім природних обмежувачів по бюджету, вам буде простіше його окреслити, якщо відштовхуватися від питань:

  • Для чого, конкретно, буде використовуватися студія звукозапису?
  • Основною діяльністю буде запис або зведення?
  • Ви плануєте працювати один або з ким-то в парі?
  • Це будуть живі інструменти або віртуальні бібліотеки?

Добросовісний консультант, почувши ваші роздуми з цього приводу підбере апаратуру хорошої якості.

Обладнання для звукозапису удома:

  • комп'ютер
  • мікрофон
  • звуковий інтерфейс
  • програмне забезпечення

Для того, щоб визначитися з комп'ютером, як з основним інструментом, знадобиться потужна модель з оперативною пам'яттю від 512 Мб, спритним процесором хоча б від 2.0 khz, пристойного розміру жорсткий диск приблизно, у 50 Гб. Аудіо файли досить громіздкі. Усі додаткові моменти це вже за бажанням. Вартість відповідних моделей варіюється.

Мікрофон, що переносить звук зі зв'язок на доріжку повинен вміти зберігати тонкощі голосу. Їх поділяють на конденсаторні та динамічні. Для багатьох типів діяльності, де присутній звукозапис вокалу, використовується студійний конденсаторний мікрофон. Ці моделі чутливі й тендітні, ідеальні у тихій обстановці. Живляться від 48-вольта джерела, основна частина аудіо інтерфейсів їх має. Якщо ж найчастіше використовуватиметься живе виконання, доречний буде динамічний тип. Ці моделі довговічні, витримують великі навантаження та й різні умови експлуатації. Вимагають при цьому досить гучного сигналу для сприйняття. Мікрофони стартують в середньому від 60 доларів.

Аудіоінтерфейси можуть бути в декількох варіантах:

  • Окремий відокремлений інтерфейс з декількома входами та підсилювачем.
  • USB мікрофон. У разі обмеженого бюджету ви можете використовувати мікрофон, який підключається безпосередньо до комп'ютера.
  • Комп'ютерний вхід для мікрофона. Стандартний вхід можна використовувати для запису, якщо зовсім вже немає інших варіантів. Цей варіант чреватий недостатньо якісним звуком і зайвим навантаженням на звукову карту.

Програмне забезпечення можна вибрати без проблем, і це буде залежати лише від побажань. Ця індустрія розвивається активно, стає популярною, тому створюється дуже багато програм, від найпростіших до наворочених. Для чого потрібно уважно вибирати звукові карти? Можливостей стандартної комп'ютерної карти часто просто не вистачає. Якщо вам потрібно купити її, прослідкуйте, щоб було достатньо вхідних каналів та MIDI-портів. Консультанти магазину «Notka» нададуть допомогу в її виборі. Тепер прийшов час вибрати навушники. Тут основне, щоб вони забезпечували вам зручність, через те, що носити їх можливо доведеться довго. А також врахуйте ізоляційні звукові характеристики - вони повинні добре ізолювати.

Інтереси кожного музиканта ми враховуємо та пропонуємо найкраще обладнання для своїх гостей. Інтернет-магазин «Notka» чекає вас на своєму ресурсі, ваша студія буде вас радувати!