Чим відрізняються активні колонки від пасивних?

Без акустики важко обійтися. Цей різновид обладнання застосовується для відтворення звукового сигналу різних типів пристроїв. Колонки потрібні для комп'ютера та програвача компакт-дисків. Перегляд телевізора також буде набагато комфортнішим за наявності потужних динаміків, які здатні відтворити глибокі баси у всій красі. Виробники звукової техніки пропонують кілька різновидів цих пристроїв. Давайте познайомимося детальніше з акустикою пасивного та активного типу.

Що таке пасивна та активна акустика?

Пасивний різновид звуковідтворювальних пристроїв є більш простим за конструкцією варіантом. Усередині корпусу такої колонки знаходиться лише один або кілька динаміків, які відтворюють звук у різних частотних діапазонах. Пасивні пристрої звучать тихо, тому для них необхідний зовнішній підсилюючий звук апарат, який потрібно грамотно підбирати за характеристиками обох аксесуарів.

Головна відмінність акустичного обладнання активного різновиду полягає у присутності вбудованого підсилювача звукової потужності. Така акустика може створювати гучний звук. У колонках цього виду звуковий сигнал спочатку надходить у підсилювач потужності, а після обробки – на динаміки системи. Особливістю цього виду звукових пристроїв є залежність від електроживлення 220 Вольт, яке необхідне для роботи підсилювача.

Для виготовлення корпусів даних пристроїв для відтворення звуку застосовують деревину в різній формі. Може використовуватись натуральний масив – дошки. Також поширені моделі колонок з корпусом із фанери або ДСП. Деякі вироби мають пластикову оболонку. Акустика обох видів може бути відкритого чи закритого (герметичного) типу.

Дані пристрої представлені на ринку одно- та багатосмуговими моделями. Випускаються комп'ютерні, концертні, ландшафтні та автомобільні різновиди. Кількість колонок в одній системі може бути різною і складатиме 1-7 штук. Переваги та недоліки обох видів цих звуковідтворювальних пристроїв представлені в таблиці нижче.

Переваги акустичних пристроїв
Пасивні Активні
Можна самостійно підібрати найкращий підсилювач звукової потужності. Доступна тонка настройка звучання. Не потрібно придбання підсилювача потужності.
Спрощена методика підключення джерел звукового сигналу. На борту є не тільки підсилювач, а й процесор із необхідними налаштуваннями. Тому таку систему практично не потрібно налаштовувати.
Легко замінити підсилювач потужності модель з іншими характеристиками. Досить легко вибрати відповідний варіант.
При виході з експлуатації однієї частини апаратури, інша залишається працездатною. Займає менше місця через вбудоване розміщення підсилювача.
Недоліки
Потрібно виконувати вибір підсилювального апарату. Якщо вийде з ладу підсилювач, то вся акустична система не функціонуватиме.
Досить важко провести налаштування. Замінити підсилювач на девайс з іншими характеристиками буде дуже непросто.

З таблиці видно, кожен із видів акустики має як переваги, і недоліки. Тому при виборі пристроїв необхідно спиратися ще на цілі їх придбання.

Де краще пасуватиме пасивна акустика?

Великою популярністю цей різновид акустичної техніки користується в організаторів великих заходів просто неба. Це різні концерти, де однією з головних умов є гучність звучання. Такий підсилювач можна розмістити під навісом, щоб унеможливити його пошкодження дощем або іншими атмосферними опадами та погодними явищами. Крім того, до потужних колонок пасивного типу за наявності певних знань можна підібрати найбільш оптимальний апарат, що посилює сигнал.

Пасивні моделі акустики широко використовуються там, де немає під рукою доступної електромережі на 220 Вольт. Також такими аксесуарами оснащують великі музичні студії.

Пасивна акустика підійде тим, хто сам любить комплектувати обладнання та займатися його підбором та налаштуванням. Такі системи більше підходять людям, які знайомі з характеристиками та особливостями звукової техніки. Комплекти домашніх кінотеатрів також містять пасивні колонки.

Коли більш підходять активні колонки?

Цей різновид пристроїв для відтворення музики та іншого звуку найбільше підходить у випадку, коли людина не особливо розуміється на даних девайсах. Активну систему можна досить просто підібрати самому або за допомогою співробітників магазину. Багато організаторів дискотек віддають перевагу саме цьому виду акустики.

Невеликі за розміром студії теж частіше набувають активних пристроїв. Так як цей різновид звукового обладнання залежить від звичайної системи електроживлення, її можна встановлювати тільки в місцях з відповідними розетками. Колонки цього виду зазвичай використовують спільно з комп'ютером та аудіоплеєром.

Підведемо підсумки

І активна, і пасивна акустика має право життя. Кожен із видів гарний у конкретних умовах. Тому перед покупкою акустичної системи спочатку потрібно встановити, який вигляд є оптимальним для передбачуваного використання. Необхідно визначитися із потужністю обладнання. Важливо врахувати, крім наявності або відсутності підсилювача, ще й інші особливості колонок.

Слід брати до уваги цінове питання. У продажу представлена акустика бюджетного класу та дуже дорогі пристрої. Тому потрібно одразу позначити наявний бюджет.

Не менш важливе питання – місце придбання обладнання. Для покупки якісних та надійних пристроїв необхідно звернутися до спеціалізованого магазину. У LaNota.com.ua можна купити техніку від найкращих виробників за розумною ціною, отримавши перед цим професійну консультацію.